28 Kasım 2007 Çarşamba

Google Türkiye Ofisi


Google istanbulda açmış olduğu ofisi reklam verenle internet kullanıcılarını bir araya getirmek amacıyla ve google'ı daha çok türkçeleştirmek amacıyla( google'ın türk kullanıcısının çok olduğu için) açmış olduğu ofis. genel müdürünün ağzından.
Google Türkiye Ülke Müdürü Erem Karabey, yaygınlaşan internet kullanımına karşın internet reklam yatırımlarının son derece az olduğuna dikkat çekti. Google’ın reklam çalışmaları ve Google Adwords hakkında bilgi veren Karabey, şunları söyledi: “Değer yaratan reklamcılığa inanıyoruz. Gerçek zamanlı raporlama ve analiz sunuyoruz. Türkiye’de satın alma öncesi araştırma ve online işlemler tarafında e-ticareti büyütmeyi hedefliyoruz. İnternette yapılan aramayla reklamvereni buluşturmak için, İstanbul’daki yerel ofisimizde yerel müşterilere servis ve destek sağlayacağız.” Diye ifade ediyorlar.
YENİ HEDEF CEP TELEFONLARI
Google’ın Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Direktörü Dennis Woodside, şirketin nihai hedefini dünyadaki tüm bilgileri organize etmek olarak tanımladı. Woodside, birçok ülkede yeni ofisler açacaklarını belirtti. Woodside, Google için yeni yatırım alanının mobil iletişim olduğuna dikkati çekti.
TÜRKİYE’DE E-TİCARET POTANSİYELİ
Woodside, Türkiye’de internet yaygınlığının hızla yükseldiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Türkiye’de canlı bir e-ticaret ve bankacılık var. İnsanlar internet konusunda iştahlı. Google’ın Türkiye’deki yatırımı, iyi eğitimli ve teknik kavrayışa sahip internet kullanıcılarına yönelik olacak.”
TÜRKÇE YENİ İNTERNET HİZMETLERİ SIRADA
Google Türkiye’de arama, grafikler, dizin, grup, toolbar ve adwords gibi hizmetlerini Türkçe olarak sunuyor. Küresel bazda ayda 450 milyon ziyaretçisiyle dünyadaki en büyük arama motoru olan Google’ın tüm ofislerinde toplam 7 bin kişi çalışıyor. Google arama motorunda 171 dilde arama yapılıyor. 1998 yılında Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencileri Sergey Brin ve Larry Page’in bir deney çalışması olarak kurduğu Google, internette bilgi aramanın yanı sıra, video, Gmail eposta, googleearth gibi pek çok internet servisi sunuyor.

Hiç yorum yok: